Kontakt / O mnie

Cześć, nazywam się Przemysław Jurgiel-Żyła i paru słowach opiszę czym się zajmuję oraz co lubię.

pjz

Jestem managerem, produkt developerem i sprzedawcą z dużym zapleczem technologicznym. Specjalizuję się w branży ICT (technologie informatyczne, zarządzanie projektami), a ostatnia dekada minęła mi pod znakiem BigData. Budowałem, rozwijałem i sprzedawałem projekty na rynkach MarTech (marketing technologiczny) i FinTech (technologie finansowe).

Obecnie jestem członkiem zarządu (lub prezesem) w kilku spółkach z Grupy Datarino. Jako grupa posiadamy spółki w Polsce, Czechach, Szwecji, Szwajcarii i Serbii. W głównej spółce grupy pełnię również rolę dyrektora operacyjnego, zaś w fintechowej tymczasowo pełnię rolę dyrektora sprzedaży.

Naszymi produktami są:

Cluify – SAASowe rozwiązanie do realizacji pomiarów i kampanii w oparciu o zanonimizowane dane ruchu osób w świecie rzeczywistym. Takie dane wykorzystujemy do stworzenia grup profilowych (np osoby, które pracują w określonym miejscu lub klienci konkretnego sklepu fizycznego), w oparciu o te profile realizujemy kampanie reklamowe (w google i na FB), a następnie dokonujemy pomiarów jak w offline zareagowali klienci (np ilu z nich przyszło fizycznie do sklepu). Również możemy realizować różnego rodzaju raporty pomiarowe offline (dla branży reklamowej, OOH i DOOH, budowlanej czy bankowej).

Datarino.Financial – grupa usług i produktów, głównie dla rynków windykacyjnego, bankowego, e-pożyczkowego, ubezpieczeniowego, wywiadowni gospodarczych oraz wsparcia CRMowego dla przedsiębiorstw. W ramach fintechu rozwijamy narzędzia oparte na zbiorach danych zawierających informacje o przedsiębiorcach i osobach fizycznych oraz posiadanych przez nich kluczowych zasobach majątkowych, taki jak nieruchomości.

Dotychczasowe doświadczenie

Przez 7 lat zajmowałem się zarządzaniem i rozwojem sieci Wydawców Adkontekst, sieci ContentStream, polskiej wersji platformy adserwerowej Netsprint Adserver, systemów audience/behavioral Netsprint Audience oraz narzędzi wspierającej działania SEO o nazwie SEOfriend – wszystko to w firmie Netsprint.

Moje story o pracy i zainteresowaniach, czyli na czym skupiam swoją uwagę:

sprzedaż

– odkąd pamiętam sprzedaję. Przez wiele lat (przeszło dekada) nabierałem praktyki w firmach elektronicznych, komputerowych i technologicznych również jako handlowiec detaliczny, hurtowy i dystrybucyjny. Sprzedawałem sterowniki w automatyce przemysłowej, komputery, systemy serwerowe, oprogramowanie, ale i ceramikę do sushi czy też zabawki. Z klientami kontaktowałem się (i ciągle to robię) poprzez różnego rodzaju media elektroniczne (mail, komunikator), na żywo (spotkania bieznesowe, ale w przeszłości również „przy ladzie”) oraz telefonicznie. Nawiązywałem relacje B2B oraz B2C. Nabierałem doświadczenia, prowadziłem mediacje i negocjacje, uczyłem się nowych technik, aż w końcu…

szkolenia

…zacząłem uczyć innych sprzedaży. Od czasów szkoły średniej lubiłem dzielić się wiedzą oraz przekazywać wyniki swoich praktyk i obserwacji. Wiele osób boi się przekazywać wiedzę, gdyż podobno nie chcą hodować sobie konkurencji. Ja konkurencję lubię. Mobilizuje mnie ona do działania i pogłębiania wiedzy. Jest zdrowa dla rynku. A ponieważ jednym z moich hobby jest zamiłowanie do przepisów, ustaw i urzędniczego bełkotu, to nauczyłem się, praktykowałem oraz szkoliłem z…

dotacje unijne

– zbieg okoliczności skierował moje zainteresowanie na Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (m.in. słynne działanie 8.1 – dla startupów). Pisałem wnioski, rozliczałem projekty, prowadziłem bloga oraz poznawałem kolejne działania. To doprowadziło do wielu publikacji w ogólnokrajowych mediach oraz szkoleń z pozyskiwania, prowadzenia i zakończenia projektów dotacyjnych. Nie osiągnąłbym poziomy eksperckiego, gdyby nie zamiłowanie do…

modelowanie i kontrola procesów

– przez kilka lat pracowałem jako audytor ISO. Kontrolowałem, budowałem oraz rozwijałem procesy w dużej firmie. Przeprowadziłem kilkadziesiąt audytów, w międzyczasie firma dwukrotnie przechodziła kontrole zewnętrznych audytorów certyfikujących z oceną pozytywną. Swoją wiedzę rozwijam cały czas. Modeluję i usprawniam procesy, aktywnie działam jako przewodniczący komisji rewizyjnych (rady nadzorcze) w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT – kadencja 2009-2012) oraz w mazowieckim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR – kadencja 2011-2013). W doskonaleniu powyższych pomaga mi…

blogowanie

– od kilku lat piszę blogi. Niniejszy pierwotnie pod adresem zyla.pl, następnie auditlog.pl i ponownie zyla.pl (po zmianie nazwiska to jurgiel-zyla.pl) – o sprzedaży, zachowaniach klientów i sprzedawców, o swoim otoczeniu i życiowych doświadczniach. W wyniku zamiłowania do Public Relations powstał blog blogpr.pl (nieaktywny obecnie), w którym przy pomocy znajomych i bliskich mi osób opisujemy polską branżę PRową. Przy okazji pracy związanej z dotacjami prowadziłem e-startup.pl (nieaktywny obecnie) – blog skupiony na dotacjach dla startupów (obecnie w uśpieniu ze względu na kończące się finansowanie – kolejne ruszy w 2015 roku).

Nie tylko pracą żyję (choć praca to też moje hobby). Z wykształcenia jestem elektronikiem i niewielu wolnych chwilach poświęcam się zabawkom typu arduino, raspberry pi, beaglebone, msp430 czy też prostym systemom opartym na architekturze ARM, AVR i ’51 – swoje doświadczenia opisuję na blogu kabelkowo.pl (nieaktywny obecnie) (kiedyś arduinowdomu.pl i przezmodem.pl).

Gdy odpoczywam od pracy i elektroniki, to siedzę w kuchni. Uwielbiam szybkie i treściwe jedzenie oraz sushi.

Inne moje blogi (lub pseudoblogi) to:

– lubieponiedzialek.pl – jak sama nazwa wskazuje jest to blog poświęcony mojemu zamiłowaniu do poniedziałków,

– tato.mobi – blog parentingowy.

Niezależnie bardzo dużo czasu poświęcam córkom (dlatego na blogowanie mało czasu zostaje). Czasem coś z ich prac/życia wrzucę pod hashtagi #ToJaZuzia i #ToJaNina.

napisz lub zadzwoń do mnie

Jeśli chcesz pogadać o którym z powyższych tematów lub potrzebujesz pomocy w jakiejkolwiek sprawie – pisz lub dzwoń. Lubię pomagać, a pomaganie lubi mnie.

mail: przemyslaw(at)zyla(dot)pl
mob: 510 095 095

możesz mnie też znaleźć tutaj: https://plus.google.com/+PrzemysławJurgielŻyła

i tutaj: https://www.facebook.com/przemyslawjurgielzyla

i tutaj: https://twitter.com/auditlog