windows XP – dostępność

Chip donosi, że od 30 czerwca 2008 roku nie można już kupić Windowsa XP bezpośrednio:

Od 30 czerwca nie można już kupić bezpośrednio systemu Windows XP. Na rynku dominuje Vista, w planach jest Windows Seven. Co dalej?
Coraz więcej osób zastanawia się nad przyszłością systemu Windows. Jak już się zdążyliśmy dowiedzieć, kolejna edycja najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie będzie raczej ewolucją, niż rewolucją. Jaki będzie następny krok Microsoftu? Odpowiedzią może być tajemniczy projekt o nazwie Midori.

Niestety chyba gazeta CHIP nie ma precyzyjnych informacji. Z tego co wiem, to sprzedaż systemu Windows XP została wstrzymana, ale tylko w przypadku direct OEM oraz BOX. Zwykła licencja OEM System Builder – kupowana przez przeciętnego Kowalskiego będzie sprzedawana do końca stycznia 2009 roku. Co więcej, BOXy podobno też są sprzedawane z bieżących stocków magazynowych – wiele firm prawdopodobnie zagwarantowało sobie duże magazyny tego systemu.
Skąd takie informacje? Microsoft dysponuje infolinią, na którą każdy może zadzwonić i zapytać. Co do zapasów magazynowych tak samo – parę telefonów i wiem wszystko. Każdy szanujący się sklep komputerowy posiada systemu, które teoretycznie zostały wycofane (BOX).

podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *