pytamypl vs zadajpytaniepl

pytamypl.jpgOd dłuższego czasu próbują przebić się na rynek serwisy wspierające chęć poznania świata (o ile można to tak nazwać). Mówię tutaj o pytamypl (pod kierownictwem Interii) oraz zadajpytaniepl (jest co prawda więcej, ale te dwa wystarczą za przykład). Obydwa serwisy umożliwiają każdemu zarejestrowanemu userowi wysłanie swojego pytania i oczekiwanie na odpowiedź udzieloną przez innego. Sama idea jest bardzo ciekawa, ale nieodporna na żarty i bezmyślność pytających i odpowiadających. Co rusz pojawiają się głupie i wulgarne zapytania, ale także chamskie i nieprofesjonalne odpowiedzi. Czas reakcji administratorów i moderatorów pozostawia wiele do życzenia, a ogólna dostępność nie pomaga podnoszeniu poziomu merytorycznemu serwisów. Wiąże się to też z trudnością w odsiewaniu „dobrych” i „złych” treści.

Bardziej traktowałbym to jako ciekawostkę, a na pewno nie zawierzał odpowiedziom udzielanym przez anonimowych użytkowników. W przeciwieństwie do for dyskusyjnych, gdzie można sobie wyrobićzadajpytaniepl.jpg przyzwoitą „markę” swoim nickiem, tutaj jest gorzej. Czytelnik dostaje albo odpowiedzi, albo pytania piszących. Trudniej jest również prześledzić historię poczynań przykładowego „eksperta”.

Oczywiście są wyjątki. Osoby podpisujące się własnym nazwiskiem budują swój wizerunek – niewątpliwie jest to dobra platforma do startu. Sam jednak (mimo wątpliwego uczestnictwa na jednym z w/w) sceptycznie podchodzę do przyszłości takich społeczności i raczej oczekuję mniej lub bardziej spektakularnych upadków.

podziel się ze znajomymi

1 comment for “pytamypl vs zadajpytaniepl

  1. roqaya
    czwartek, 27 Marzec, 2008 at 22:59

    to taka nieudolna wersja yahoo!answers. tam jest sensownie, choc oczywiscie nigdy nie mozna miec pewnosci w necie ze otrzymana odpowiedz to nie jedynie opinia odpowiadajacego nie majaca nic wpolsnego z realiami. ale sa dziedziny bardzo pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *