płać kartą w sklepach ŻABKA

W zasadzie to głupota, ale jakże irytująca. Sporadycznie, ale zdarza mi się coś kupować w sklepach sieci ŻABKA. Niestety notorycznie są problemy z płatnościami kartą. Jak nie za mała kwota (za każdym razem inna – ostatnio nawet 20pln było zbyt małą wartością), to znowu niedziałający terminal, albo problemy z połączeniem (czyżby „niechcący” wypięty kabel od modemu?).

Niedaleko domu w Warszawie – na skrzyżowaniu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego przez niecałe półtora roku tylko raz udało mi się zapłacić kartą (przy wizytach raz na 2-3 tygodnie). Ten jeden raz działający chyba był przypadkiem – wyjątkiem. Pewnie punkt miał jakąś kontrolę zleconą dla całej sieci.

Rozumiem, że te 3% prowizji dla operatora kart płatniczych to sieci Żabka zdecydowanie strategiczna opłata – nie ma co ukrywać, że sieć za to, że ma długo otwarte sklepu narzuca odpowiednio wysokie ceny.

Spytałem na Blipie czy inni też tak mają i:

zapomniałbym: http://www2.zabka.pl/pl/uslugi/patnoci-kart.html :)

podziel się ze znajomymi

5 comments

 1. To, że możesz zapłacić kartą, to jeszcze nic. Kilka razy zdarzyło mi się kupować w Biedronkach i za kazdym razem mam dylemat czy mam drobne a niestety są one potrzebne mi np. na bilety mpk. I takie głupie Biedronki nie posiadaja do teraz terminali na karty, podczas gdy takie żabki, tesco, Carrefour, Auchany czy Kauflandy nie robią żadnych problemów z płatnością kart nawet poniżej 10zł…

  niby jestesmy tacy nowocześni…

 2. Co do minimalnych kwot to już kilka osób mi mówiło (co ciekawe – samych sprzedawców), że ustalanie jakichkolwiek limitów jest bezprawne.
  Natomiast na 100% jest pewne, że jeśli jakiś limit jest to musi być podana wyraźna informacja. I to w formie widocznej a nie dopiero po wyciągnięciu karty podczas płacenia.

  Może warto by się zapytać u źródeł?

 3. Raz. Raz jeden miałem problem z płatnością kartą w żabce. a codziennie z pracy wychodzę do żabki po coś. i oczywiście za każdym razem płacę kartą. limit kiedyś, kiedyś był 5zł, później znikł.Może masz jakiegoś pecha :)

  @Bobiko to że w Biedronce się nie da płacić kartą to nic dziwnego, w końcu to dyskonty ;-) Oni lecą z ceną na czym mogą.
  Ale jest też takie coś jak Netto, w woj. zachodniej Polski, i tam do niedawna wszędzie były informacje, że kartą niet, gdyż ponieważ dzięki temu ceny są niższe. A od kiedy Visa zmieniła zasady (a raczej chce zwiększenia liczby terminali i wprowadziła niższe ceny) to możliwość płacenia kartą doszła. Może więc i w Biedronce się doczekają :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.