nowy standard PKP

Polskie Koleje Państwowe przyzwyczaiły mnie już do „niespodzianek”. Po przeczytaniu artykułu na Gazeta.pl – o nowych rozkładach odjazdów pociągów chciałbym tylko rzec: Ku… Mać. Redaktor piszący wspomniany artykuł chyba bardzo dawno nie jechał pociągiem, skoro łagodnie pisze, że zostały przygotowane nowe oferty dla pasażerów. Oczywiście! Zlikwidowano bilet weekendowy, a właściwie uległ upgrade – z 69pln na 129pln – ten dawniejszy umożliwiał jazdę wszystkimi pociągami osobowymi i pospiesznymi w weekend, ten nowy umożliwia jazdę tylko pospiesznymi.

pkp

Od początku grudnia kontrolę nad wszystkimi relacjami dalekobieżnymi (w większości to również relacje międzywojewódzkie) przejęło PKP Intercity. PKP Przewozy Regionalne zostawiło sobie tylko połączenia osobowe i/lub lokalne. Jeśli gdzieś się mylę – proszę o poprawkę.

pkp2

I co z tego wynika? Z mojego punktu widzenia: wyższe ceny, dłuższy czas jazdy (podróż relacji Częstochowa-Warszawa zajmuje około 25min więcej), większy ścisk w przedziałach/wagonach i wynalazki typu skład: 1 wagon IC, 3 wagony I klasy, 4 wagony II klasy w piątkowy/niedzielny wieczór – gdy jest największe obłożenie. Do tego dochodzi ledwo działająca strona z rozkładami (do tej pory – korzystam od 2-3 lat – działała bez problemu). Screen z rozkładu wymienionej wcześniej relacji mówi sam za siebie – wyobraźcie sobie ilość ludzi podróżujących ze Śląska do Stolicy w niedzielny wieczór, a pojawią wam się te dantejskie sceny, które rozgrywały się w samym pociągu:) – piszę tego posta, więc przeżyłem – powinienem się cieszyć.

podziel się ze znajomymi

2 comments for “nowy standard PKP

  1. poniedziałek, 15 Grudzień, 2008 at 12:26

    Dobrze, że ja z tą firmą nie mam do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *