Kontakt / O mnie

Cześć, nazywam się Przemysław Jurgiel-Żyła i paru słowach opiszę czym się zajmuję oraz co lubię.

pjz

Zawodowo zajmuję się zarządzaniem i rozwojem sieci Wydawców Adkontekst, sieci ContentStream, polskiej wersji platformy adserwerowej Netsprint Adserver, systemów audience/behavioral Netsprint Audience oraz narzędzi wspierającej działania SEO o nazwie SEOfriend – wszystko to w firmie Netsprint.

Moje story o pracy i zainteresowaniach, czyli na czym skupiam swoją uwagę:

sprzedaż

– odkąd pamiętam sprzedaję. Przez wiele lat (przeszło dekada) nabierałem praktyki w firmach elektronicznych, komputerowych i technologicznych również jako handlowiec detaliczny, hurtowy i dystrybucyjny. Sprzedawałem sterowniki w automatyce przemysłowej, komputery, systemy serwerowe, oprogramowanie, ale i ceramikę do sushi czy też zabawki. Z klientami kontaktowałem się (i ciągle to robię) poprzez różnego rodzaju media elektroniczne (mail, komunikator), na żywo (spotkania bieznesowe, ale w przeszłości również „przy ladzie”) oraz telefonicznie. Nawiązywałem relacje B2B oraz B2C. Nabierałem doświadczenia, prowadziłem mediacje i negocjacje, uczyłem się nowych technik, aż w końcu…

szkolenia

…zacząłem uczyć innych sprzedaży. Od czasów szkoły średniej lubiłem dzielić się wiedzą oraz przekazywać wyniki swoich praktyk i obserwacji. Wiele osób boi się przekazywać wiedzę, gdyż podobno nie chcą hodować sobie konkurencji. Ja konkurencję lubię. Mobilizuje mnie ona do działania i pogłębiania wiedzy. Jest zdrowa dla rynku. A ponieważ jednym z moich hobby jest zamiłowanie do przepisów, ustaw i urzędniczego bełkotu, to nauczyłem się, praktykowałem oraz szkoliłem z…

dotacje unijne

– zbieg okoliczności skierował moje zainteresowanie na Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (m.in. słynne działanie 8.1 – dla startupów). Pisałem wnioski, rozliczałem projekty, prowadziłem bloga oraz poznawałem kolejne działania. To doprowadziło do wielu publikacji w ogólnokrajowych mediach oraz szkoleń z pozyskiwania, prowadzenia i zakończenia projektów dotacyjnych. Nie osiągnąłbym poziomy eksperckiego, gdyby nie zamiłowanie do…

modelowanie i kontrola procesów

– przez kilka lat pracowałem jako audytor ISO. Kontrolowałem, budowałem oraz rozwijałem procesy w dużej firmie. Przeprowadziłem kilkadziesiąt audytów, w międzyczasie firma dwukrotnie przechodziła kontrole zewnętrznych audytorów certyfikujących z oceną pozytywną. Swoją wiedzę rozwijam cały czas. Modeluję i usprawniam procesy, aktywnie działam jako przewodniczący komisji rewizyjnych (rady nadzorcze) w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT – kadencja 2009-2012) oraz w mazowieckim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR – kadencja 2011-2013). W doskonaleniu powyższych pomaga mi…

blogowanie

– od kilku lat piszę blogi. Niniejszy pierwotnie pod adresem zyla.pl, następnie auditlog.pl i ponownie zyla.pl – o sprzedaży, zachowaniach klientów i sprzedawców, o swoim otoczeniu i życiowych doświadczniach. W wyniku zamiłowania do Public Relations powstał blog blogpr.pl, w którym przy pomocy znajomych i bliskich mi osób opisujemy polską branżę PRową. Przy okazji pracy związanej z dotacjami prowadziłem e-startup.pl – blog skupiony na dotacjach dla startupów (obecnie w uśpieniu ze względu na kończące się finansowanie – kolejne ruszy w 2015 roku).

Nie tylko pracą żyję (choć praca to też moje hobby). Z wykształcenia jestem elektronikiem i niewielu wolnych chwilach poświęcam się zabawkom typu arduino, raspberry pi, beaglebone, msp430 czy też prostym systemom opartym na architekturze ARM, AVR i ’51 – swoje doświadczenia opisuję na blogu kabelkowo.pl (kiedyś arduinowdomu.pl i przezmodem.pl).

Gdy odpoczywam od pracy i elektroniki, to siedzę w kuchni. Wynikiem tego jest blog „facet w kuchni” poświęcony prostym i szybkim przepisom. Bloga możesz przeczytać pod adresem kulinarnia.pl. Tam też promuję dość dużą grupę dyskusyjną PL KULINARNIA założoną na facebooku. Drugim projektem kulinarnym jest showyoursushi.com, czyli promocja dzielenia się wynikami z kręcenia sushi przez innych.

Nie zawsze jednak poświęcam resztki czasu na powyższe – trzeba się uczyć, co skutecznie realizuję rozwijając się językowo. Obecnie uwagę skupiam na językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim, jednak mam nadzieję nie poprzestać tylko na tych trzech. Zdarza mi się o tej tematyce napisać na wielojezykowy.blogspot.com.

Inne moje blogi (lub pseudoblogi) to:

lubieponiedzialek.pl – jak sama nazwa wskazuje jest to blog poświęcony mojemu zamiłowaniu do poniedziałków,

nieznamsie.pl – gdy na twittera się nie mieści, a nie pasuje na pełną notkę na w/w blogach.

Niezależnie bardzo dużo czasu poświęcam córce (dlatego na blogowanie mało czasu zostaje). Czasem coś z jej prac wrzucę na fanpage facebookowy To ja, Zuzia.

 

napisz lub zadzwoń do mnie

Jeśli chcesz pogadać o którym z powyższych tematów lub potrzebujesz pomocy w jakiejkolwiek sprawie – pisz lub dzwoń. Lubię pomagać, a pomaganie lubi mnie.

mail: przemyslaw(at)zyla(dot)pl
mob: 510 095 095

możesz mnie też znaleźć tutaj: https://plus.google.com/+PrzemysławJurgielŻyła

i tutaj: https://www.facebook.com/przemyslawjurgielzyla

i tutaj: https://twitter.com/auditlog