jak zarabiać na blogu ? kontekstowa promocja treści ContentStream

W pierwszym wpisie o zarabianiu na blogu pisałem dlaczego warto wdrożyć na swojego bloga reklamę kontekstową. Jednak to nie jedyny sposób na uzyskanie przychodu ze swojego hobby. Warto dywersyfikować źródła zarobku. W niniejszym wpisie chciałbym opisać całkiem nowy produkt na rynku – system kontekstowej promocji treści (ContentStream).

Nie ukrywam, że pracuję w firmie, która dostarcza na rynek rozwiązania umożliwiające realizację w/w celu. Netsprint to nie tylko sławetna wyszukiwarka internetu, ale również największa polska sieć reklamy kontekstowej (Adkontekst), sieć promocji treści (ContentStream), narzędzia dla wydawców (SEOfriend), ale również duże systemy adserverowe (nsContext), itd.

Czytając ten wpis jednocześnie zacznij się rejestrować.

Sieć promocji treści ContentStream to nowe rozwiązanie na rynku, które pozwala Wydawcom (tym dużym i tym małym) promować swoje treści, pozyskiwać ruch, zwiększać przychody z witryny i podnosić lojalność czytelników jednocześnie. Dzięki ciekawej konstrukcji systemu boks z promowanymi treściami postrzegany jest przez internautów jako rozszerzenie zawartości witryny.

Najprościej tłumacząc ContentStream to specyficzny rodzaj kanału RSS, który dobiera wyświetlane treści kontekstowo do zawartości witryny i jednocześnie pozwala na rozliczanie się w modelu CPC. Wydawca wyświetlający boks ContentStream otrzymuje wynagrodzenie za każdy ważny (nie spamowy) przeklik do treści (artykułów) innego Wydawcy. Przykład działania widać na niniejszym blogu w prawej szpalcie na górze oraz na poniższym screenie:

przykład emisji contentstream

Zasada działania systemu jest bardzo prosta, choć niekoniecznie łatwa do wytłumaczenia. Poniższy graf pokazuje jak treści są w nim przetwarzane:

jak działa contentstream

Więcej o sieci można znaleźć na contentstream.pl

W tym przypadku choćbym chciał, to nie mam jak napisać o konkurencji. Po prostu jej nie ma. Istnieje co prawda coś zbliżonego do CSa: outbrain.com, ale jest za wielką wodą i niekoniecznie spełnia te same funkcje. Na pewno ContentStream jest dobrym sposobem na uzupełnienie witryny od strony przychodów i nowych treści.

podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.