głosowanie Monopoly

monopoly.jpg    Od jakiegoś czasu producent gry Monopoly firma Hasbro prowadzi na dedykowanej stronie internetowej głosowanie. Wybierane są miasta, które pojawią się w najnowszej edycji tej znanej na całym świecie gry. Szanse miała Warszawa (nie doszukałem się czy została jednym z 20 miast pierwszego etapu), a teraz jeszcze z „dzikiej karty” skorzystać mogą Szczecin i Gdynia.

Głosowanie jest zażarte. Do udziału i zwiększenia szans obu miast przyczynia się też portal nasza-klasa. Od północy 4 marca widnieje na głównej stronie naszej-klasy tekst zachęcający do głosowania – szkoda, że tak późno się to pojawiło. Jednak biorąc pod uwagę ilość użytkowników portalu jest duża szansa na załapanie się co najmniej jednego z miast na któreś z dwóch pierwszych miejsc (dwa miasta z dziką kartą przechodzą do finału).

Czym jest pojawienie się miasta na planszy gry Monopoly? Olbrzymią promocją. Miliony ludzi na całym świecie grając będą utrwalać sobie nazwę miasta. Rozpoznawalność nazwy wzrośnie, przez co każda inna forma reklamy będzie bardziej skuteczna. Wielu z tych graczy zainteresuje nowa nazwa i sami zaczną szukać informacji o mieście. Poza tym pojawienie się wśród innych, olbrzymich aglomeracji świadczyć będzie o skuteczności miasta i zaangażowaniu w nowe pomysły i realizacje.

Jakiś czas temu pisał o głosowaniu Tomasz Topa namawiając do głosowania na Warszawę i Gdynię, teraz ja namawiam do głosowania na Szczecin i Gdynię – na razie mamy 2 i 3 miejsce.

podziel się ze znajomymi

1 comment for “głosowanie Monopoly

  1. wtorek, 4 Marzec, 2008 at 23:33

    Szkoda, że Warszawa nie jest już w tej 20stce; Z tego co wiem to nawet ZTM promował akcję… Cóż pozostaje nam głosować na pozostałe dwa miasta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.