focus.pl – nowy portal naukowy

focuspl.jpgW chwili obecnej panuje urodzaj nowych serwisów społecznościowych. Niestety większość z nich jest – mówiąc delikatnie – średniej jakości. Prawdziwe rodzynki pojawiają się czasami i od razu przyciągają rzesze użytkowników. Nie potrzebna jest rozdmuchana reklama, ciężkie pieniądze na marketing. Wystarczy kilka pochlebnych opinii i przekazywanie sobie informacji przez ludzi mailem czy komunikatorami.
Focus chce zebrać społeczność popularno-naukową. Umożliwia użytkownikom organizowanie się w grupy, publikowanie własnych treści, filmów, zdjęć. Każdy może pisać bloga, dyskutować na forum i brać udział w konkursach oraz co najważniejsze zdobywać tzw. „atomy”. Atomy, to nic innego jak punkty za udzielanie się na portalu. Oczywiście najwięcej dostaje się za publikowanie wpisów redakcyjnych i wideoporadników. Najmniej za komentarze na forum. Bardzo ciekawy sposób na motywowanie do pisania w serwisie. Pewnie kiedyś te punkty będą miały znaczenie przy konkursach, etc…
Całość – znając formułę gazety drukowanej – zapowiada się interesująco. Na dobrą sprawę okaże się za jakiś czas czy autorzy będą potrafili utrzymać wysoką frekwencję i duże zainteresowanie użytkowników. Ja polecam odwiedziny – sam się zapisałem, bo interesuje mnie ta tematyka.

podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.