faktury i magazyn w saas

(na wstępie zaznaczę, że artykuł jest niesponsorowany, pisany z inicjatywy mojej, ale zawiera link do programu partnerskiego narzędzia, z którego korzystam – jeśli klikniecie i skorzystacie z aplikacji, to dzięki temu ja będę płacił mniej za użytkowanie)

Od jakiegoś czasu szukałem narzędzia do fakturowania, trzymania magazynu (prowadzę również działalność handlową) i rozliczania swoich księgowych papierków. Na rynku jest cała masa oprogramowania do prowadzenia firmy, jednak trzeba to instalować, a przy korzystaniu z 2-3 komputerów z różnymi systemami operacyjnymi (linux i windows) płynna działalność, przy zachowaniu rozsądnych inwestycji na to jest po prostu niemożliwa.

Zacząłem szukać czegoś online – nawet napisałem post: http://auditlog.pl/system-sprzedazy-online.html. Aż przypomniałem sobie, że właśnie przy okazji pisania tego poprzedniego postu trafiłem na serwis wfirma.pl, gdzie jest takie narzędzie. Zalogowałem się ponownie i pobawiłem kilka minut. W zasadzie system zawiera wszystkie założenia, o które mi chodziło. Są faktury, magazyn, rozliczanie płatności, a w najwyższym abonamencie można się pokusić o zrezygnowanie z usług zewnętrznej księgowości.

Prowadzę swoje papierki na w/w systemie już od miesiąca – jestem zadowolony. Dostęp mam tam, gdzie internet, generuję PDFy, które mogę wydrukować u klienta lub przesłać mu mailem. No i mogę polecić z czystym sumieniem.

A może znacie jakieś inne systemy mające podobną funkcjonalność?

Jest http://www.isof.pl/cennik.hdb – niestety porównywalna funkcjonalność droższa.

podziel się ze znajomymi

6 comments for “faktury i magazyn w saas

 1. czwartek, 1 Lipiec, 2010 at 8:16

  Ja używam darmowej wersji http://wfirma ; kiedyś używałem http://szybkafaktura.pl ale przeszli wyłącznie na płatne wersje, zastanawiałem się też nad http://www.infakt.pl

  Na rynku są jeszcze: (nie sprawdzałem) – http://centrumfaktur.pl/ i podobno bezpłatny program (już nie online) http://eclsoft.com/strona/produkty/fakturowanie/

  Zaglądaj na tag blipa: #fakturowanie

 2. czwartek, 1 Lipiec, 2010 at 10:52

  infakt.pl – wygląda całkiem przyzwoicie, ale brakuje mu modułu magazynowego, więc jak dla mnie odpada.

  szybkafaktura.pl – ma moduł magazynowy i dodatkowo posiada możliwość wystawiania paragonów (wystawia się je równolegle do kasy fiskalnej i ma się w systemie dokładnie co w papierach – w wfirma.pl tego nie ma) – duży plus, będę niedługo testował. Poza tym tańsze od wfirma.pl.

  centrumfaktur.pl – z tego co udało mi się doszukać (gdyż strona lekko chaotyczna) nie ma modułu magazynowego i nie posiada modułu prowadzenia księgowości. Wg mnie zbyt mało za zbyt wygórowaną cenę.

  eclsoft.com/strona/produkty/fakturowanie/ – tylko fakturowanie, bez modułu księgowości i magazynowego, system w wersji offline.

 3. czwartek, 1 Lipiec, 2010 at 12:45

  https://www.szybkafaktura.pl/regulamin.do – opłaty manipulacyjne i zerowa odpowiedzialność lekko zniechęcają:)

  http://wfirma.pl/artykul/regulamin-serwisu – trochę mniej restrykcyjne, ale odpowiedzialność podobnie niska, nie ma za to opłat manipulacyjnych.

 4. toolip
  piątek, 27 Sierpień, 2010 at 8:13

  Widziałem jeszcze coś takiego jaki firmowepapiery http://firmowepapiery.pl . Trochę inne podejście ale raczej warto zobaczyć

 5. Maciej
  środa, 10 Kwiecień, 2013 at 14:49

  Zobacz http://www.systim.pl – ma wszystko to samo. Niby to samo… a jakoś wygodniej od wfirma.pl.

 6. PrzemyslawZyla
  wtorek, 16 Kwiecień, 2013 at 17:32

  Przeklikalem sie przez systim i akurat jest chyba najbardziej nieUXowym rozwiązaniem z wszystkich, z których korzystalem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *