e-usługi potrzebują wsparcia – badanie

parp_pentor5 października 2009 roku pojawiła się na stronie PARPu zajawka, że właśnie został opublikowany raport pt.:

Badanie zapotrzebowania na działania wspierające rozwój usług świadczonych elektronicznie (e-usług) przez przedsiębiorstwa mikro i małe.

Dokument zawiera przeszło dwieście stron analizy rynku, problemów przy realizacji pomysłów, barier technologicznych, formalnych i prawnych oraz całą masę wniosków i rekomendacji. Na wstępie jest też oczywiście odrobina teorii, która niewątpliwie przyda się osobom mniej zorientowanym w tym sektorze rynku.

Na początku czerwca 2009r. zostałem zaproszony (jako ekspert od działania 8.1 – któremu notabene poświęcony jest całościowo raport) przez Panią Izabelę Gęboczyk z zespołu Pentora na wywiad. Mieliśmy okazję kilka godzin porozmawiać o najważniejszych kwestiach poruszanych w raporcie, możliwych kierunkach, w stronę których będzie ewoluował rynek oraz zagrożeniach z tym związanych. Jednocześnie próbowałem przeforsować inne spojrzenie – niż stricte sugerowane przez PARP – na problem, co widzę ma odzwierciedlenie w raporcie (z tego co wiem, to nie tylko ja taki pogląd przedstawiałem).

Na najbliższe dni rezerwuję sobie po kilka minut dziennie na lekturę dokumentu – polecam to również każdemu, kto ma coś wspólnego z web2.0, e-biznesem oraz nowymi technologiami.

Dokument dostępny jest na stronie PARP.

Zajawkę umieściłem również na blogu tematycznym http://e-startup.pl

Badanie zapotrzebowania na działania
wspierające rozwój usług
świadczonych elektronicznie (e-usług)
przez przedsiębiorstwa mikro i małe
podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *