co to jest ten Orkut?

orkut.jpgPrzeglądając ostatnio zasoby udostępnionych aplikacji Google natrafiłem na dziwną nazwę. Orkut. Oczywiście nie mogłem przejść obojętnie i dokonałem kliknięcia na odpowiedni link. Moim oczom ukazał się kolejny serwis społecznościowy.

Na pierwszy rzut oka bardzo uboga oprawa graficzna i niewiele funkcji. Po bliższym przyjrzeniu oczywista oczywistość, czyli pełne zintegrowanie z kontem google, możliwość dodania własnej galerii Picasa, dodania bloga/blogów z Bloggera lub poprzez kanały RSS. Własne zasoby podzielone na delikatnie rozbudowany notatnik, galerięfotografii (oddzielną od ewentualnie dodanej tej z Picasa), galerię plików filmowych, narzędzie do zarządzania grupami społecznościowymi oraz grupami kontaktów. Nic nowego, ani powalającego na kolana. Wszystko co od dawna ma konkurencja. No może konkurencja nie jest tak dobrze zintegrowana z gmailem. I chyba tutaj znajduje się grupa docelowa – osoby mające już znajomych, z którymi utrzymują kontakt przez aplikacje udostępniane przez Google.

A skąd pochodzi Orkut? Został napisany przez inżyniera pracującego w korporacji. Orkut Büyükkökten, z pochodzenia Turek rozwijał serwis jako niezależny podczas pracy u giganta. Co zarejestrowania wystarczy posiadanie konta Google. Ciekawostką jest to, że 60% wszystkich użytkowników stanowią Brazylijczycy. Przy okazji – w zeszłym roku Netto pisał o Orkucie, a właściwie reakcji Google na Facebooka.

Ja jestem tutaj: http://www.orkut.com/

podziel się ze znajomymi

2 comments for “co to jest ten Orkut?

 1. sobota, 8 Marzec, 2008 at 22:58

  Dziś dostałem maila z takim adresem:
  http://www.bahu.com
  Jako iż zauważyłem że lubisz takowe portale podaje linka:D

 2. De
  poniedziałek, 30 Sierpień, 2010 at 11:36

  Należałoby dodać że musi nas zaprosić ktoś z wewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *