blogerzy na legimi.com

Wczoraj otrzymałem komunikat prasowy dotyczący platformy legimi.com – pierwszej księgarni w Europie udostępniającej treści blogów na swojej platformie e-czytnika. Jestem jednym z pierwszych blogerów, którzy rozpoczynają współpracę z platformą. Na pierwszy ogień idą blogi auditlog.pl oraz blogpr.pl, zaś docelowo ma być również e-startup.pl. Oto fragment tego komunikatu (jednocześnie zapraszam na stronę księgarni – czytnik może nie należy do najtańszych(ale ma ekran dotykowy i kilka innych ciekawych funkcji, czego nie ma np.: kindle), ale za to oferta ukazuje trochę inne podejście do e-booków):

?Na początku września rozpoczęliśmy bardzo intensywne prace nad przygotowaniem unikalnej na skalę europejską niespodzianki dla wszystkich, którzy nie mogą się rozstać ze swoim e-czytnikiem.? ? mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. Wszyscy użytkownicy Legimi będą mieli możliwość zamówienia nieodpłatnej prenumeraty wybranego przez siebie bloga, z którego treści codziennie zostaną dostarczone na e-czytnik. Traktujemy blogerów na równi z autorami publikacji wydawanych w papierowej formie, stąd też pomysł na zaznaczenie ich obecności w naszej e-księgarni. Wśród pierwszych pozyskanych do współpracy blogerów znajdują się: Łukasz Gołębiewski, Natalia Hatalska, Piotr Kowalczyk, Artur Kurasiński, Paweł Tkaczyk czy Przemysław Żyła.?.

Obecnie poszerzony katalog e-książek w serwis e-Legimi.com obejmuje ponad 800 darmowych e-książek edukacyjnych i kilkaset pozycji z literatury pięknej, w tym bestsellery Marka Krajewskiego czy Marii Nurowskiej. Do nich dołączą wybrane blogi w poszczególnych kategoriach tematycznych. Oferta jest więc gratką nie tylko dla samych wielbicieli e-booków, ale i wszystkich piszących lub też czytających blogi. Będzie ciekawą możliwością zwiększenia popularności samych blogów jak i ich autorów. Dzięki e-czytnikom znika bariera pomiędzy autorem bloga a jego czytelnikiem. Korzysta na tym czytelnik, który zyskuje bogatszą ofertę treści.

?Treści pobierane będą z blogów partnerskich w sposób zautomatyzowany nie powodując obciążenia serwisu za pomocą kanału RSS. Następnie przygotowywany będzie na ich podstawie plik EPUB, który zostanie dostarczony na e-czytnik automatycznie. W zamian informować będziemy o popularności bloga wśród naszych prenumeratorów. ? wyjaśnia Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. ? Wierzę, że zarówno blogerzy jak i czytelnicy ich blogów ucieszą z dodatkowego kanału dotarcia i w pełni wykorzystają jakże wielki potencjał tej nieodpłatnej oferty?.

Blogi to także platformy do szerokiej dyskusji czy wnikliwych komentarzy ekspertów z danej dziedziny. Wśród pierwszych pozyskanych do współpracy blogerów znajdują się: Łukasz Gołębiewski ? autor głośnej książki ?No Future Book?, Natalia Hatalska – ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej, Piotr Kowalczyk ? pisarz 2.0 ekspert od e-książek i nowinek technologicznych, Artur Kurasiński ? specjalista od start-upów działający w obszarze nowych mediów ze szczególnym naciskiem na Internet i mobile, Paweł Tkaczyk ? ekspert w projektowaniu identyfikacji wizualnej i budowaniu strategii marketingowej firmy czy Przemysław Żyła – specjalista w zakresie pozyskiwania funduszy UE na rozpoczęcie i rozwój e-biznesu.

Link do mojego profilu: http://www.legimi.com/pl/catalogue/papers/1882/

Nic, tylko czytać, czytać, czytać:)

podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.