blog forum 2011

W tym roku po raz pierwszy postanowiłem udać się na Blog Forum w Gdańsku. Wiele dobrych opinii słyszałem po zeszłorocznej, pierwszej edycji, więc liczyłem, że będzie co najmniej interesująco.
Nocna wyprawa (wyjazd z Warszawy o 5, więc pobudka w okolicach 4) do Gdańska, doborowe towarzystwo oraz śniadanie (o 8, czyli prawie o świcie) nastawiły jeszcze bardziej pozytywnie do wyprawy.

Na miejscu szybkie zorganizowanie się w hotelu i wyjazd w poszukiwaniu największego w Polsce skupiska blogerów i blogerek. Oczywiście ustawiony na nawigacji adres okazał się błędny (może dla komunikacji pieszej był OK, ale samochód po schodach mógłby mieć problem). W końcu objechaliśmy tajemniczą górę dookoła i udało się dojść. (na miejscu była całkiem spora grupa szafiarek i blogerek modowych – ciekaw jestem czy po tym błocie i żwirze bezproblemowo doszły na miejsce?:))

Samo forum bardzo dobrze zorganizowane. Ogromna liczba miejsc ze stolikami (bo przecież wszyscy z notebookami) i jeszcze więcej gniazdek. Chwała organizatorom za to. Niestety internet już był w gorszym stanie (co trochę rwało i panowie z obsługi biegali z antenami oraz przewodami próbując coś temu zaradzić) – tutaj jednak pomogła własna zapobiegliwość, czyli internet z komórki.

W zasadzie każdy rodzaj blogera (lub blogerki) mógł znaleźć coś dla siebie. Byli przedstawiciele blogów: tech, mediowych, sprzedażowych, reklamowych, modowych, szafiarskich (to też chyba moda, przepraszam), prywatnych i politycznych. Nawet jeśli nie przypadł do gustu dany temat, to jednocześnie trwał Hyde Park prowadzony przez Artura Kurasińskiego, a drugiego dnia cztery bloki warsztatowe.

Ja swój wkład wykonałem na twitterze (@auditlog) pod tagiem #blogforum.

Nie ukrywam, że lokalizacja pomogła w budowaniu nastroju. Zawsze lubiłem morze i forum było naprawdę wybornym pretekstem, żeby po raz kolejny tam pojechać. Trójmiasto za dnia daje wiele frajdy ze zwiedzania i spacerowania po plażach, zaś wieczorem niewiele odstaje od klimatu wrocławskiego Rynku i dziesiątek knajpek dla spragnionych zabawy.

Wyjazd, ekipa podróżna, ekipa na miejscu, organizacja oraz przednia impreza integracyjna spowodowały, że z miłą chęcią pojadę tam po raz kolejny oraz będę namawiał do udziału każdego, kto pisze swojego bloga. Serdecznie polecam i #dziekizawczoraj (dla tych co wiedzą o co chodzi). :)

Poniżej kilka zdjęć (wiele nie udało się zrobić – nie było czasu):

podziel się ze znajomymi

2 comments

  1. […] W zeszłym roku mieliśmy okazję zorganizować wesoły samochód w gronie Michała L., Porcelanowej i Luizy. W tym roku wyjazd będzie w zdecydowanie bardziej przestronnych wnętrzach, a konkretnie w Polskim Busie. Dodatkowo bardziej rodzinny, bo jest duża szansa, że pojedzie z nami Mała Zuzia – już się wprawia w blogowaniu (póki co uczy się pisać – jest w pierwszej klasie) :) […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.