blip – szaleństwo informatora

W piątek (10.10.2008) w godzinach porannych padła (ostatnio dość często to miało miejsce) transmisja przez jabbera. Postanowiłem więc przełączyć blipa na GG i dalej móc w pełni korzystać z jego „dobrodziejstw”. Niestety okazało się, że to nie takie proste – jakieś kuku się zrobiło i zacząłem otrzymywać wiadomościblipowe i przez GG i przez Jabbera . Wkurzające strasznie, bo tylko wyrywkowe wypowiedzi docierały. Małe śledztwo wykazało, że dziwnym trafem na wszystkich (!) obserwowanych odznaczony jest status obserwowania przez komunikator i o zgrozo nie dało się tego zaznaczyć (formularz nie zapamiętywał wybranych ustawień).
Rozwiązaniem stało się wyłączanie obserwacji i ponowne klikanie na przycisk zacznij obserwować. Nic by się nie stało, gdyby nie nowy szpieg-informator, który zasypał wszystkich mnie obserwujących komunikatami – kogo to ja nie zaczynam obserwować. Zebrało się ponad 80 komunikatów i spadło na moją głowę parę gromów. Finalnie w godzinach wieczornych zrobiłem jeszcze jedno podejście do ustawienia właściwego komunikatora i udało się. Wszystko działa tak jak powinno.
Poniższe screeny jedynie świadczą, że jeszcze – gdzieś tam w kodzie źródłowym – czają się niespodzianki:). Dwa ostatnie to porównanie GG i Jabbera – ta sama treść – dwa różne protokoły.

Tutaj jeszcze było spokojnie – nikt nie krzyczał:)

Tutaj mogłem spodziewać się rosnącej pierwszej frustracji:)

Pierwszym objawem walki z (i) było wyłączenie mnie z obserwowanych – zawsze to jakiś sposób…

I tak w nieskończoność myślałem, że będzie to trwać…

I tu się posypało – Fanatyk, Popydo, Ravicious

Poniższe dwa ostatnie screeny, to zrzut z GG i Jabbera – patrząc na treść widać, że to to samo – dostawałem jednocześnie – w pewnym momencie nie wytrzymałem i GG zbanowałem w komunikatorze.

podziel się ze znajomymi

1 comment for “blip – szaleństwo informatora

  1. sobota, 11 Październik, 2008 at 21:27

    przy okazji – dziękuję ^tomasztopa i ^lemur za wsparcie zrzutami ekranowymi:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.