będę obrzydliwie bogaty

Podczas jednej z codziennych prasówek RSSów trafiłem na wpis Patrycji „Shrew” Kierzkowskiej na temat planującego być obrzydliwie bogatym Piotra Majewskiego. Po przeczytaniu całości ciężko mi było określić nastawienie autorki do opisywanego:

samozwańczego guru polskiego e-biznesu, który zarabia (?) udzielając porad i szkoleń (…).

Mogę za to coś powiedzieć od siebie. Odkąd „poznałem” w Internecie postać Piotra Majewskiego, moje zdanie na temat jego działalności do tej pory pozostało niezmienne: dużo gadania, a bardzo mało robienia. Co prawda udało mu się stworzyć wokół siebie otoczkę ludzi zapatrzonych w niego niczym słuchacze pewnego radia w ojca dyrektora i możliwe, że zarobił na tym trochę, ale nic poza tym. Strony upstrzone pustymi sloganami z pogranicza taniego marketingu i NLP. Zadufanie przekraczające normy społeczne. Nie wymyślił żadnej innowacyjnej metody. Nawet głoszonych tez nie wprowadził w własne życie. Szkoda wspominać nagranie w TVP2 z jego udziałem… Przez długi czas chłopak zdecydowanie nie wiedział co się dzieje i mocno walczył ze stresem! Było to zapewne „potwierdzeniem” skuteczności głoszonych haseł o pewności siebie i etc… Myślę, że więcej komantarza nie potrzeba…
Wideo i nowe slogany można obejrzeć pod adresem obrzydliwiebogaty.implesite.pl – zdecydowanie polecam w celach anty-edukacyjnych. Jednocześnie czytając Shrew przeklinałem do wpisu Darka Puzyrkiewicza, który również opisał styl Majewskiego – warto zapoznać się z tym wpisem.
Ciśnie mi się na usta chęć wyśmiania „nietrwałości uczuć” Piotra do przekonań Piotra. Od niedawna na stronie cneb.pl widnieją już krótkie, wypunktowane hasła reklamowe. Żadnych wyniosłych sloganów, cała podstawa budowania dotychczasowego  biznesu zakopana głęboko w niepamięć. Oferta jak setki innych, które od dawna są stosowane i to dużo skuteczniej, niż te „sprowadzane” z USA. Oczywiście można powiedzieć, że jest to dojrzewanie postaci do nowych standardów. Można… ale czy dojrzeje do prawdziwego e-biznesu? Czy warto wpatrywać się w czyjeś dojrzewanie?  Przecież czas to pieniądz.

podziel się ze znajomymi

3 comments for “będę obrzydliwie bogaty

  1. roqaya
    środa, 9 Kwiecień, 2008 at 12:55

    a ile to dziecko ma lat, bo wyglada na szczyla ktory wlasnie skonczyl ogolniaka.
    wkurza mnie takie podejscie i taki styl. obroci sie to przeciw niemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.