aula polska 27 marca 2008

parp.jpgDzisiaj odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Aula Polska. Oczywiście całość, czyli część oficjalna i część kuluarowa przebiegły w przyjaznej i wesołej atmosferze. Tym razem przewinęły się przez ekran projekcyjny trzy tematy: budżety na nowe przedsięwzięciaPARP, YellowGreen – czyli zarabianie na blogach, oraz nolepiej.pl – wirusowa promocja produktu w wykonaniu Novela.
Chciałem całe spotkanie zrelacjonować na blipie ale niestety dziwnym trafem sieć wifi nie działała podczas spotkania. Mimo usilnych prób AP odmawiał posłuszeństwa, ja zaś zapomniałem zabrać ze sobą modemu orange. Netu zero, relacja po powrocie do domu.

Najbardziej zainteresował mnie projekt prowadzony w PARPie przez Jacka Bukowickiego (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). Jacek przedstawił w swojej prezentacji opis funduszy strukturalnych skierowanych w sektor rynku startupów (oczywiście po nawiązaniu kontaktu i uzyskaniu szczegółów podzielę się tutaj na blogu informacjami). Bardzo ciekawie się to zapowiada i będzie niewątpliwie olbrzymim zastrzykiem finansowym dla mikro i małych przedsiębiorstw.

Tomasz Woźniak przedstawił swoją pełną optymizmu wizję rynku reklamowego i blogów u nas w kraju. Póki co wszystko jest w powijakach, ale chłopaki z agencji Autentika mają dużo wiary na szybkie zmiany i rozwój tego sektora. Za jakiś czas mam nadzieję, pochwalą się dużym oddźwiękiem yellowgreen.pl – powodzenia.

Ostatnią prezentacją było przedstawienie wirusowej kampanii promocyjnej Novella. Ciekawy pomysł stworzenia strony internetowej nolepiej.pl i nakręcenia cyklu dziewięciu filmików łączących się w jeden cykl. Wygenerowany ruch to około 30 tysięcy odsłon. Tym bardziej jest to wynik godny pochwały, że osiągnięty w 2 miesiące bez praktycznie żadnych nakładów na marketing (prawdopodobnie oprócz nagrania samych filmików).

Na koniec oczywiście była pizza i długie rozmowy w kuluarach i jeszcze bardziej rozluźniona i wesoła atmosfera. Do zobaczenia na kolejnych zjazdach.

podziel się ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.